الهی عظم البلاء

جمعه 16 تیر‌ماه سال 1385
بودن یا نبودن ...مسئله برایشان فقط این است
نوشته شده توسط فاطمه(sama63_f@yahoo.com) در ساعت 05:54 ق.ظ

هوالمحبوب

زمانی که طرح تثبیت قیمت ها از طرف مجلس ارائه شد تا چند روز از عصبانیت نمیدونستم چیکار کنم . من اقتصاد دان نیستم .نسبت به این زمینه علمی هم فقط یه عامی به حساب میام اما اینقدر میدونستم که نزدیک به سه چهارم قیمت یارانه دادن روی هر لیتر بنزین یعنی از گلوی ادم فقیری که به عمرش ماشین سوار نشده گرفتن و تو گلوی بچه سوسولایی ریختن که تفریحشون تیک اف کردن و لایی کشیدن و گشتن توی خیابونا با ماشین اخرین سیستمه.

این طرح در اون زمان دو معنی میتونست داشته باشه .یکی اینکه این دو دوتا چارتای اقتصادی رو نماینده ها نمیدونن و دیگه اینکه این کارشون مخدری بود واسه مصلحت اندیشی های ذهنی دیگه شون.

چند وقت پیش گفتم با این وضعیت دو گزینه واسه دولت میمونه :اول اینکه ناگهان قیمت بنزین رو بالا ببره تا به قیمت واقعی نزدیک کنه و یا اینکه سهمیه ای یا یارانه ایش کنه .که البته گزینه دوم هم فقط میتونه یک گزینه مقطعی باشه.و متاسفانه دقیقا چند روز پیش اعلام شد که این دو گزینه تحت بررسیه!!!

حالا تصور کنید با این کار چه فشاری روی مردم میاد .در حالیکه با طرح دولت قبلی برای واقعی کردن قیمت بنزین در طی ده سال فشار تعدیل شده و قابل تحملی به مردم وارد میشد .حالا اینکه چی شد ناگهان جلوی این روند توسط مجلس محترم گرفته شد من نمیدونم!!!!!!!!!

----------------------------------------------------------

اخرین روزای سال که اعلام شد ساعت ها امسال تغییر نمیکنه اصلا شکه شده بودم!!!

اتفاقا توی وبلاگم هم یه مطلبی با همین عنوان زدم ولی کسی تحویل نگرفت. بین اشناها هم که مطرح میکردم میدیدم خیلی ساده از کنارش میگذرن و البته لبخندی نثارم میکردن که مثلا این حرفات سیاسیه حرص نخور.

جالب اینجا بود که دولت واسه توجیه کارش چشماشو میبست و میگفت کی گفته الان روزه؟ من که نمیبینم. گفته میشد این کار یعنی یک ساعت اضافه کردن به ساعتای اوج مصرف برق. انکار میکردن چطور من نمیدونم. اخه این روشنه که ادما ساعت خواب و بیداریشون رو که تغییر ندادن در نتیجه مدت زمان استفاده برق یک ساعت در شب اضافه میشد.

دلیل دیگه واسه ناراحتیم این بود که در نتیجه این مصوبه نماز های صبحی بود که قضا میشد و عملا هم اینطور شد .تازه نماز صبح که هیچ نماز ها مغرب و عشایی که از نیمه شب شرعی میگذشت و اصلا خیلیا حمکش رو هم نمیدونستن...

اگر واقعا دلیل این کار دولت راضی کردن یک عده واپس گرایی بود که از اغاز به تغییر ساعتها اعتراض داشتن فقط خدا به دادشون برسه.

اگر دولت نگاهش خدمت گزارانه بود نه قیمانه حداقل این لایحه رو به نقد عمومی میگذاشت و بعد تصویب میکرد ولی متاسفانه نگاه دولت به مردم  عاقل اندر سفیهه.

حرف اینه که متاسفانه ادمایی که به این مجلس و این دولت رای دادن یه حاله تقدس به دورشون کشیدن و در نقد رو به روی خودشون و دیگران بستن. اما اگر همین روند ادامه پیدا کنه مشکلات بیشتر و بزرگتری در اینده خواهیم داشت.

فقط خدا به دادمون برسه.